Informacje podstawowe
Producent Trina solar
Gwarancja 12
Wymiary opakowania
Wysokość [] 3
Szerokość [] 105
Długość [] 170
Waga [] 29
paleta modułowa72
karta-katalogowa_TrinaDuomaxTwin_DEG17MC.20(II)_PL.pdf
Opis produktu

Trina Solar została założona w roku 1997, jest notowana na NYSE (Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych). Firma jest wiodącym, globalnym dostawcą kompleksowych rozwiązań energii słonecznej.

Trina Solar jest firmą, która stawia na innowacyjność i przeznacza duże środki na badania i rozwój produktów. To kluczowe w branży OZE, ponieważ technologia szybko się zmienia i żeby nadążyć za trendami i nowymi standardami niezbędna jest ciągła praca nad rozwojem produktów.

Technologia Bifiacial

W przeciwieństwie do monofacial, technologia bifacial może pochłaniać światło z obu stron modułu, co może zmniejszyć koszt energii uzyskanej z fotowoltaiki. Ta redukcja kosztów jest spowodowana dodatkową energią uzyskaną z dodatkowego odbitego promieniowania docierającego do tylnej strony modułów.

Określenie zysku w produkcji energii dla modułów bifacial to coś więcej niż dla modułów jednostronnych, ponieważ oprócz kąta nachylenia i odległości między rzędami modułów, zależy również od wysokości montażu modułu, albedo gruntu oraz zacienienie modułów na ziemi.

Technologia Half-cut

HALF CUT to inaczej moduł z ogniwami ciętymi na pół, z tradycyjnego ogniwa 156×156 mm powstaje ogniwo w wymiarach 156×78 mm. W typowym module opartym na technologii krzemowej znajduje się 60 ogniw, w half cut 120. Ogniwa połówkowe wiązane są w łańcuchy (sub-moduły) połączone ze sobą równolegle, w efekcie czego “połówka” ma zbliżony prąd i napięcie wyjściowe do “całości”.

Moduły Half-cut charakteryzują się większą mocą wyjściową, mniejszym współczynnikiem temperaturowym,lepszą pracą przy częściowym zacienieniu czy zabrudzeniu ogniwa i większą wytrzymałością techniczną.

Technologia Multi Busbar

Szyny zbiorcze są cienkimi drutami lub wstążkami, które biegną po każdym ogniwie i przenoszą elektrony (prąd). Ponieważ ogniwa fotowoltaiczne stały się bardziej wydajne i generują więcej prądu, to ostatnich latach większość producentów zmieniła technologię z 3 szyn na 5 lub 6 szyn. Kilku producentów, takich jak LG energy , REC, Trina i Canadian Solar, poszło o krok dalej i opracowało systemy wieloprzewodowe wykorzystujące do 12 bardzo cienkich okrągłych drutów zamiast płaskich szyn zbiorczych. Kompromisem jest to, że szyny zaciemniają część ogniwa, więc mogą nieznacznie obniżyć jego wydajność, jeśli są zbyt duże. Dlatego należy je starannie zaprojektować. Z drugiej strony więcej szyn zbiorczych zapewnia niższy opór i krótszą ścieżkę przemieszczania się elektronów, co skutkuje wyższą wydajnością.


Główne cechy produktu

  • 20.4% sprawność modułu
  • 12-letnia gwarancja produktowa
  • do 25% dodatkowego przyrostu mocy z tylnej strony w zaleźności od albedo
  • Doskonały IAM i wydajność w słabym oświetleniu
  • Lepsza wydajność w zacienieniu i niższa temperatura pracy
  • Wysoka wytrzymałość mechaniczna
  • Odporny na efekt PID
  • Świetna wytrzymałość w ekstremalnych warunkach
Z tym produktem polecamy również
Informacje podstawowe
Producent Trina solar
Gwarancja 12
Wymiary opakowania
Wysokość [] 3
Szerokość [] 105
Długość [] 170
Waga [] 29
paleta modułowa72
karta-katalogowa_TrinaDuomaxTwin_DEG17MC.20(II)_PL.pdf
1 /