Inwertery hybrydowe

Falowniki fotowoltaiczne to urządzenia do przetwarzania wyprodukowanego przez panele słoneczne prądu stałego na prąd zmienny, który będzie dobrze współpracował z siecią elektryczną w domu.
Energia wprowadzana do domowej sieci musi spełniać określone wymagania. Moduły fotowoltaiczne zamieniają promieniowanie słoneczne w prąd stały, który musi być przetworzony na prąd zmienny o częstotliwości 50 Hz i napięciu 230 V. W tym celu w systemie potrzebne jest falownik (inaczej inwerter lub przetwornica).

Inwertery (falowniki) hybrydowe mogą zarówno pracować w systemach autonomicznych zwanych również wyspowymi lub off-grid, jak i pełnić rolę inwerterów sieciowych (on-grid). Doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią niezależność oraz dla budynków gdzie przerwy w prądzie występują dosyć często.
Dzięki pracy w trybie wyspowym, instalacja będzie produkować prąd pomimo zaniku prądu w sieci. Inteligentny system pilnuje aby baterie były na bieżąco ładowane. Podczas niedoboru produkcji energii, cały prąd będzie pobierany z akumulatorów a nie 80% energi pobranej w sieci. Instalacja hybrydowa pozwala na powiększenie własnej konsumpcji wyprodukowanej energii.